Cinsel Terapi

Cinsel terapi, cinsel işlev bozukluklarının giderilmesinde ve yanlış cinsel davranışların düzeltilmesinde kendine has özel terapi teknikleri olan bir tedavi şeklidir. Cinsel terapi; sertleşme problemi, erken boşalma, cinsel isteksizlik, vajinismus, orgazm sorunları vs. gibi çeşitli cinsel sorunları çözümlemeye çalışırken bir yandan da cinsel fonksiyonları geliştirecek teknikleri öğretmeyi amaçlar.

Terapi teknikleriyle davranışlarınızı, ikili ilişkinizi analiz etmenize ve geliştirmenize yardımcı olur, cinsel zeka ‘nızı yükseltmenizi sağlar. Tedavi de, sorununuzu kabul etmeniz, egzersizlerle ve terapideki birtakım çalışmalarla sorunu aşma yollarını bulmanız hedeflenir.

Cinsel Sorunlarda Cinsel Terapinin Gerekliliği

Cinsel yaşamdaki aksaklıklar çiftler arasında sürtüşmelere ve ilişkilerin bozulmasına yol açabilir. Cinsel terapi merkezlerinde, cinsel işlev bozukluğuyla başvuran çiftlerde psikolojik ve sosyal sorgulama sonucunda psikoterapi ve cinsel terapi uygulanması gerekebilir.

Psikolojik danışma ve terapi desteği probleminin tanımlanması ve çözümünde yardımcı olmasının yanı sıra danışana ve partnere sorunla baş edebilmede katkı sağlaması açısından çok önemlidir.

Kendisiyle direkt ön görüşme gerçekleştirebilir ve randevu talep edebilirsiniz.

Terapiler