Çift ve Evlilik Terapisi

Tatminkar ve doyum verici ilişkiler kurabilmek ya da sahip olduğumuz ilişkileri daha doyum verici hale getirebilmek için gerçekleştirilen bir terapi süreci olarak tanımlanabilir.

Çift Terapisi nasıl çalışır?

Genel olarak çift birlikte seansa katılırken bazen tek bir kişiye de ilişkisi baz alınarak çift terapisi yapılabilir. Bu terapide, çiftlerin birbirlerini daha iyi anlaması hedeflenir. İlişkisiyle ilgili sorun yaşayan bireyler bazen kendi kendilerine bir takım sıkıntıların üstesinden gelebilirler. Bazen de işin içinden çıkılamayacak noktalara gelirler.

Hal böyle olunca bazen terapist gibi, profesyonel bir ayna görevi görecek bakış eşliğinde değerlendirilmeye ihtiyaç hisseder. Sizde bu konuda bir sorun yaşıyorsanız, uzman desteği alarak çözüm için ilk adımı atabilirsiniz.

Ne zaman Evlilik Terapisi?

Çözüme kavuşmayan sık tartışmalar, olumlu duyguların kaybı, arkadaşlık, seks ve canlılığın azalması evliliğin sorunlu olduğunun işaretleridir. Önemsememe, içe çekilme, şiddet ve bağlantının tümüyle kopuk olması söz konusuysa eğer evliliğin büyük bir problem içinde olduğunu ve boşanma riskinin yüksek olduğunu söylemek mümkündür. Uzun dönemli ciddi ilişkilerde de bu tür problemlerle evlilik terapisine ihtiyaç duyulabilir.

Çift Terapisti Eyüp SARI Kimdir? Özgeçmişi için TIKLAYINIZ

Kendisiyle direkt ön görüşme gerçekleştirebilir ve randevu talep edebilirsiniz.